Popis domu

Dom staviame v obci Zemplínska Teplica, približne 30 km od Košíc a 15 km od Trebišova. Ide o upravený projekt domu Alfa 105 od firmy Wranders. Je to relatívne malý domček - bungalov, s jednoduchou sedlovou strechou. Chceme dom s čo najnižšou spotrebou, ale pri zachovaní zdravého rozumu. Nebudeme za niečo platiť o 10 tis. € viac, ak vďaka tomu ušetríme 500 € / ročne. Máme veľmi obmedzený rozpočet a preto budeme mnoho vecí robiť svojpomocne.

Pôvodne sme chceli stavať z tehál, pórobetónu, betónu až som objavil stavebný systém, ktorý vymyslel p. Svoboda. Konštrukcia domu je z priehradových nosníkov, opláštenie zo štiepkocementových dosiek Velox WS 35 a ako izolácia 40 cm minerálnej vlny. Viac informácií o tomto stavebnom systéme je na stránke p. Svobodu, prípadne v texte Nízkonákladová pasivní dřevostavba 2011. K tomuto textu existuje aj fotogaléria s komentármi p. Svobodu. Nájdete ju tu a tu.

Ďalšie informácie sa dajú nájsť aj na blogoch niektorých stavebníkov.
Pasívny dom Malacky - http://pasivnydom.blog.cz/archiv
Pasívny dom Příluky - http://pasivpriluky.wordpress.com
Pasívny dom - http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/barborienka/album/nas-dom/ - títo na opláštenie použili OSB dosky.

Projektová dokumentácia k nášmu domu je tiež prístupná on-line. Keďže v pôvodnom projekte boli použité tehly, projektovú dokumentáciu nám upravil Ing. Matej Rehák.

Na záver ešte pár obrázkov priehradových nosníkov, lebo nie každý si to vie hneď predstaviť.

© Jiří Svoboda

© Ing. Matej Rehák

© Ing. Matej Rehák

Fotografie sú z fotogalérie p. Svobodu a článku z blogu Ing. Reháka.

1 komentár:

  1. But without remedy, the remission normally is not everlasting. 솔 카지노 Gambling can stimulate the mind's reward system comparable to|very like} medication or alcohol can, resulting in dependancy. If might have} a problem with compulsive playing, you may frequently chase bets that result in losses, expend savings and create debt. You might disguise your conduct and even turn to theft or fraud to help your dependancy. You ought to see playing as a form of leisure with the added bonus you could win cash.

    OdpovedaťOdstrániť